Nauka gry na gitarze

Źródło: https://alegitara.pl/korzysci-gry-na-gitarze

Co zyskasz grając na gitarze?

  1. Pobudzisz swoją kreatywność:

Sprawisz, że Twój mózg zacznie łączyć pewne dane gromadzone w Twoim umyślę, a przez to zaczną w Twojej głowie powstawać nowe idee. Twój umysł włączy wyższe obroty i będziesz w stanie wymyślać pomysły na swoje życie, które pozwolą Ci lepiej zarabiać, czy rozwiązywać w bardzo szybkim tempie swoje problemy. Naglę okaże się, że coś na co byś nigdy nie wpadł w jednej chwili staje się rzeczywistością i może zmienić całe Twoje życie.

  1. Będziesz potrafił bardziej się skoncentrować:

Na pewno nie raz doświadczyłeś zjawiska, że chciałeś się skupić na jakieś czynność, która nie specjalnie sprawia Ci wielką przyjemność a po chwili Twoje myśli Cie od tego odciągnęły. Np. czytasz książkę lub uczysz się do egzaminu a naglę przed oczami Twojego umysłu powstają takie wizję jak chęć napisania czegoś na Facebook’u, zadzwonienia do kolegi czy koleżanki, pogranie na komputerze itd. Brak koncentracji sprawia, że coś co normalnie moglibyśmy zrobić w krótkim czasie, robimy godzinami bo nasze myśli cały czas gdzieś uciekają i rzadko wracają do naszego głównego wyznaczonego celu. Gra na gitarze wymaga pełnej koncentracji, sprawia, że dużo trudniej do nas docierają czynniki zewnętrzne, przez co uczymy nasz mózg co w danej chwili jest dla nas ważne.

  1. Poprawi Twoją pamięć i ułatwi naukę:

Gra na gitarze czy innym instrumencie jest jedną z nielicznych czynności, która jednocześnie w bardzo dużym stopniu łączy obydwie półkule mózgowe. Przez to, że zaczynają się one ze sobą komunikować, to tworzą się między nimi połączenia, które pozwolą później szybciej i skuteczniej wyciągać z mózgu potrzebne dla nas informacje. Jeśli lewa półkula czegoś nie wie to podpowiada jej prawa i odwrotnie, albo też wzajemnie się uzupełniają. Zauważ,że na gitarze trzeba operować obydwiema rękoma, za lewą rękę odpowiada prawa półkula mózgowa a za prawą – lewa półkula. Nasz mózg musi się także nauczyć łączyć obydwie półkule, czym sprawniej je połączymy tym nauka w obojętnie jakiej dziedzinie będzie nam szła sprawniej.

  1. Wzmocni w Tobie poczucie własnej wartości:

W zasadzie od tego punktu powinienem zacząć, ponieważ brak pewności siebie silnie oddziałuję na nasze życie. Jeśli nie czujemy się dobre ze sobą to nie idzie nam dobrze ani nauka, ani nie potrafimy się skoncentrować, także nasza kreatywność bardzo kuleje. Wyrobienie w sobie silnego poczucia własnej wartości determinuję naszą przyszłość dlatego jest to tak bardzo ważne. Nauka gry na gitarze w bardzo dużym stopniu pozwoli nam zmienić życie na bardziej pozytywne. Gitara ma w sobie to coś co przemienia nas w wartościowych ludzi. Nie wiem co to jest, czy to jakaś energia z kosmosu ale uczyłem już dziesiątki ludzi podczas mojej 12 letniej pracy z gitarą i widziałem jak ludzie się zmieniali na moich oczach. Osoby, które były wcześniej nieśmiałe, miały problem ze sobą, nie potrafiły się odnaleźć się w otaczającym ich świecie nagle otworzyły oczy, uwierzyły w siebie. Nie chcę pisać, że u wszystkich były to zmiany diametralne ale zawsze na plus i to się liczy.

To tylko w mojej opinii 4 najważniejsze korzyści płynące z gry na instrumencie ale co jeszcze może zmienić:

  • Poprawisz koordynację manualną,
  • Uwrażliwi Cię na piękno i dobro,
  • Będziesz łatwiej wyrażał swoje emocję
  • Szybciej oswoisz się z wystąpieniami publicznymi
  • Pomoże Ci się zrelaksować, poukładać swoje myśli
  • i wiele innych korzyści…

Leave a comment