Rekrutacja

Witamy Cię i zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Jesteśmy jedyną państwową placówką w mieście, kształcącą dzieci i młodzież w kierunku muzycznym.

Jeżeli masz 6 lat możesz rozpocząć naukę w naszej szkole w tzw. cyklu sześcioletnim.

W klasach pierwszej, drugiej i trzeciej będziesz uczęszczać na zajęcia z wybranego przez siebie instrumentu (wiolonczela, skrzypce, gitara, flet, akordeon, fortepian, klarnet), a na przedmiotach zbiorowych (rytmika z elementami kształcenia słuchu oraz zespół) będziesz rozwijać swoje zdolności muzyczne oraz poznasz zasady prawidłowego śpiewania.

W klasie trzeciej będziesz musiał podjąć decyzję o dalszym kierunku kształcenia w naszej szkole. Będziesz miał możliwość wyboru – kierunek instrumentalny – więcej godzin nauki na instrumencie, który wybrałeś w klasie pierwszej lub kierunek muzykowanie zespołowe – więcej godzin nauki gry na instrumencie w zespole instrumentalnym lub orkiestrze. W dokonaniu tego wyboru pomogą ci: nauczyciel, u którego uczyłeś się gry na instrumencie oraz pozostali nauczyciele przedmiotów ogólnomuzycznych.

W klasach od 4 do 6 w dalszym ciągu będziesz rozwijać i doskonalić grę na instrumencie, przedmiot „Rytmika z elementami kształcenia słuchu” zostanie zastąpiony przedmiotem o nazwie „Kształcenie słuchu z audycjami muzycznymi”, na którym poznasz najważniejsze wydarzenia muzyczne, kompozytorów i dzieła mijającego dwutysiąclecia. Swój głos będziesz rozwijał i doskonalił na przedmiocie „Chór”, a umiejętność gry rozwijał również na przedmiocie „Zespół instrumentalny”.

Jeżeli wcześniej nie wybrałeś nauki gry na fortepianie, to w klasie piątej będziesz mógł nauczyć się gry na tym instrumencie.

W klasie 6 przygotujemy Cię do najważniejszego wydarzenia, jakim jest egzamin końcowy. Po jego zdaniu uzyskasz prawo nazywania siebie "Absolwentem szkoły" i będziesz mógł ubiegać się o możliwość nauki w szkole muzycznej II stopnia.

Jeżeli masz co najmniej 8 lat i mniej niż 16, swoją przygodę z muzyką możesz rozpocząć w tzw. cyklu czteroletnim.

W klasie pierwszej i drugiej (i następnych) będziesz się uczyć gry na wybranym przez siebie instrumencie (fortepian, skrzypce, wiolonczela, akordeon, flet, gitara, klarnet) i rozwijać swoje zdolności muzyczne (słuch, pamięć muzyczną, śpiew) na przedmiotach „Podstawy kształcenia słuchu”, „Solfeż” i „Zespół” (np. wokalny, lub wokalno – taneczny)

W klasie trzeciej będziesz musiał podjąć decyzję o dalszym kierunku kształcenia w naszej szkole. Będziesz miał możliwość wyboru – kierunek instrumentalny – więcej godzin nauki na instrumencie wybranym w klasie pierwszej lub kierunek muzykowanie zespołowe – więcej godzin nauki gry na instrumencie w zespole instrumentalnym lub orkiestrze. W dokonaniu tego wyboru pomogą ci: nauczyciel, u którego uczyłeś się gry na instrumencie oraz pozostali nauczyciele przedmiotów ogólnomuzycznych.

Od klasy III zaczniesz uczęszczać na zajęcia chóru, zespołu instrumentalnego oraz zapoznasz się z zasadami panującymi w świecie muzyki i jej historią. Po czterech latach nauki - podobnie jak w cyklu sześcioletnim - przystąpisz do egzaminu końcowego, a po jego zdaniu będziesz również mógł się szczycić mianem "Absolwenta szkoły" i ubiegać się o możliwość nauki w szkole muzycznej II stopnia.

Dyrektor PSM Lubin

Lipiec 2020
PWŚCZPSN
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

najbliższe wydarzenie:
Brak następnych
wydarzeń

13
poniedzia
Ważne powiadomienia: 4

Drodzy Absolwenci!!! W związku z zakończeniem roku szkolnego prosimy o rozliczenie się ze szkołą. Biblioteka szkolna- komplet nut i podręczników zostawiamy w reklamówce w wyznaczonym miejscu na stoliku z kartką, na której piszemy imię nazwisko, data oddania. Termin 23-24 czerwca 2020r. w godz. 15-17. Stroje chóralne – w pokrowcach oraz podpisane (na kartce imię i nazwisko). Termin do 23-24 czerwca 2020r.(wtorek-środa) godz. 15-17. Instrumenty szkolne oddajemy z poświadczeniem dokonanego przeglądu w serwisie instrumentów. Termin zwrotu instrumentu do szkoły najpóźniej do 28 sierpnia 2020r. Datę oddania należy ustalić z sekretariatem szkoły w godz. 8-14. Tel. 76/842-14-59.

Drodzy uczniowie i Rodzice klas I - V c6 oraz I - III c4 Prosimy o pozostawienie w domu na okres wakacji wypożyczonych z biblioteki nut i podręczników oraz szkolnych instrumentów. Stroje chóralne w okresie wakacji przechowujemy w domu w pokrowcach.

Dyrektor PSM I st. w Lubinie informuje, że od 1 marca rozpoczęła się rekrutacja do szkoły na rok szkolny 2020/2021. Rekrutacja będzie trwać do dnia poprzedzającego badanie o przydatności do nauki w szkole. Badania przydatności wraz z lekcja przygotowawczą odbędzie się 19 czerwca 2020r. Prosimy o kontakt kandydatów ze szkołą w przypadku braku informacji mailowej lub telefonicznej z naszej strony o terminie badania i lekcji przygotowawczej. Informacja o rekrutacji,Regulamin rekrutacji i przyjęć oraz wniosek dla kandydata znajduje w zakładce \"Ważne dokumenty\".

Informacje dotyczące Ochrony Danych Osobowych w PSM I st. w Lubinie znajdują się w zakładce BIP (Biuletynie Informacji Publicznej) oraz w plikach do pobraniach.

Miejsce:
Termin:
Godzina:
Uczestnicy:
Nauczyciel: