Rekrutacja

Witamy Cię i zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Jesteśmy jedyną państwową placówką w mieście, kształcącą dzieci i młodzież w kierunku muzycznym.

Jeżeli masz 6 lat możesz rozpocząć naukę w naszej szkole w tzw. cyklu sześcioletnim.

W klasach pierwszej, drugiej i trzeciej będziesz uczęszczać na zajęcia z wybranego przez siebie instrumentu (wiolonczela, skrzypce, gitara, flet, akordeon, fortepian, klarnet), a na przedmiotach zbiorowych (rytmika z elementami kształcenia słuchu oraz zespół) będziesz rozwijać swoje zdolności muzyczne oraz poznasz zasady prawidłowego śpiewania.

W klasie trzeciej będziesz musiał podjąć decyzję o dalszym kierunku kształcenia w naszej szkole. Będziesz miał możliwość wyboru – kierunek instrumentalny – więcej godzin nauki na instrumencie, który wybrałeś w klasie pierwszej lub kierunek muzykowanie zespołowe – więcej godzin nauki gry na instrumencie w zespole instrumentalnym lub orkiestrze. W dokonaniu tego wyboru pomogą ci: nauczyciel, u którego uczyłeś się gry na instrumencie oraz pozostali nauczyciele przedmiotów ogólnomuzycznych.

W klasach od 4 do 6 w dalszym ciągu będziesz rozwijać i doskonalić grę na instrumencie, przedmiot „Rytmika z elementami kształcenia słuchu” zostanie zastąpiony przedmiotem o nazwie „Kształcenie słuchu z audycjami muzycznymi”, na którym poznasz najważniejsze wydarzenia muzyczne, kompozytorów i dzieła mijającego dwutysiąclecia. Swój głos będziesz rozwijał i doskonalił na przedmiocie „Chór”, a umiejętność gry rozwijał również na przedmiocie „Zespół instrumentalny”.

Jeżeli wcześniej nie wybrałeś nauki gry na fortepianie, to w klasie piątej będziesz mógł nauczyć się gry na tym instrumencie.

W klasie 6 przygotujemy Cię do najważniejszego wydarzenia, jakim jest egzamin końcowy. Po jego zdaniu uzyskasz prawo nazywania siebie "Absolwentem szkoły" i będziesz mógł ubiegać się o możliwość nauki w szkole muzycznej II stopnia.

Jeżeli masz co najmniej 8 lat i mniej niż 16, swoją przygodę z muzyką możesz rozpocząć w tzw. cyklu czteroletnim.

W klasie pierwszej i drugiej (i następnych) będziesz się uczyć gry na wybranym przez siebie instrumencie (fortepian, skrzypce, wiolonczela, akordeon, flet, gitara, klarnet) i rozwijać swoje zdolności muzyczne (słuch, pamięć muzyczną, śpiew) na przedmiotach „Podstawy kształcenia słuchu”, „Solfeż” i „Zespół” (np. wokalny, lub wokalno – taneczny)

W klasie trzeciej będziesz musiał podjąć decyzję o dalszym kierunku kształcenia w naszej szkole. Będziesz miał możliwość wyboru – kierunek instrumentalny – więcej godzin nauki na instrumencie wybranym w klasie pierwszej lub kierunek muzykowanie zespołowe – więcej godzin nauki gry na instrumencie w zespole instrumentalnym lub orkiestrze. W dokonaniu tego wyboru pomogą ci: nauczyciel, u którego uczyłeś się gry na instrumencie oraz pozostali nauczyciele przedmiotów ogólnomuzycznych.

Od klasy III zaczniesz uczęszczać na zajęcia chóru, zespołu instrumentalnego oraz zapoznasz się z zasadami panującymi w świecie muzyki i jej historią. Po czterech latach nauki - podobnie jak w cyklu sześcioletnim - przystąpisz do egzaminu końcowego, a po jego zdaniu będziesz również mógł się szczycić mianem "Absolwenta szkoły" i ubiegać się o możliwość nauki w szkole muzycznej II stopnia.

Dyrektor PSM Lubin

Kwiecie 2020
PWŚCZPSN
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

najbliższe wydarzenie:
Brak następnych
wydarzeń

2
czwartek
Ważne powiadomienia: 6

Dyrektor PSM I st. w Lubinie informuje, że od 1 marca rozpoczęła się rekrutacja do szkoły na rok szkolny 2020/2021. Informacja o rekrutacji,Regulamin rekrutacji i przyjęć oraz wniosek dla kandydata znajduje w zakładce \"Ważne dokumenty\". W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną kraju uprzejmie informujemy, że szkoła będzie przyjmować wniosek kandydata drogą mailową na adres: szkola@psm.lubin.pl; sekretariat@psm.lubin.pl. Wniosek należy pobrać ze strony www.psm.lubin.pl w zakładce „Ważne dokumenty” lub BIP(tylko pierwszą stronę wniosku z danymi dziecka i opiekunów). Wypełniony dokument przesyłamy na wyżej wymienione adresy w wersji pdf. W przypadku braku możliwości wypełnienia i zapisania wniosku w formie pdf prosimy o przesłanie wyrażenia woli kształcenia dziecka zwykłym mailem zamieszczając w nim dane według podanych we wniosku. UWAGA: w przypadku zgłoszenia wyrażenia woli kształcenia dziecka proszę koniecznie dopisać, że wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych na czas rekrutacji. Wymagane we wniosku zaświadczenie lekarskie i opinię wychowawcy dostarczą Państwo w terminie wskazanym przez szkołę. Informacje zwrotne będziemy przekazywać na podane przez Państwa numery telefonów lub maile. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji i przyjęć, który znajduje się w zakładce „Ważne dokumenty” i na stronie BIP.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju od 25 marca wszystkie zajęcia dydaktyczne odbywają się zdalnie. Proszę kontaktować się z pedagogami drogą mailową, telefoniczną oraz śledzić komunikaty dla poszczególnych klas w zakładce \"pliki do pobrania\". Z poważaniem Violetta Kwiatkowska

Drodzy Rodzice i Uczniowie. Proszę o śledzenie szkolnej strony internetowej, na której będziemy przekazywać informacje w sprawie nabywania i utrwalania wiedzy i umiejętności w ramach samodzielnej pracy w domu. Zadania do wykonania z przedmiotów teoretycznych znajdują się w zakładce \"Pliki do pobrania\". Z poważaniem Violetta Kwiatkowska Wszelkie zapytania proszę kierować na adres: szkola@psm.lubin.pl

Uwaga uczniowie klas VI c6, IV c4. Ogólnopolski test z kształcenia słuchu i audycji muzycznych, który miał się odbyć 2 kwietnia 2020 r., zostaje odwołany.

Informacje dotyczące Ochrony Danych Osobowych w PSM I st. w Lubinie znajdują się w zakładce BIP (Biuletynie Informacji Publicznej) oraz w plikach do pobraniach.

UWAGA - Chór i Szkolna Orkiestra ! Proszę o systematyczne ćwiczenie swoich partii rozdanych utworów. W wypadku chórzystów proszę o opanowanie partii pamięciowo. Warsztaty chóralne 3-4 kwietnia - zostaja odwołane. A. Słowikowski.

Miejsce:
Termin:
Godzina:
Uczestnicy:
Nauczyciel: